ما همواره شاهد فعالیت بدنسازان مطرح بیشماری در طول فصل استراحت آنها در باشگاه ها هستیم اما مسئله ای که شاید از نظر عموم مردم به چشم بخورد، شرایط فیزیکی برخی از این بدنسازان در طول فصل استراحتشان میباشد. یقینا بسیاری از بدنسازان ترجیح میدهند در فصل استراحت خود بجای تمرکز بر روی داشتن کات عضلانی، بیشتر بر روی حجم و وزن خود تمرکز داشته باشند و سعی کنند با تمرینات کوتاه مدت و سنگین بدن خود را برای فصل رقابت هرچه بهتر آماده سازند. اما برخی از بدنسازان را نیز شاهد هستیم که ترجیح میدهند در فصل استراحت نیز کم و بیش همانند فصل رقابت از سیستم های تمرینی مشابه استفاده کنند و تعداد حرکات بالا همراه با تکرارهای بالا را برای داشتن حجم قابل قبول در کنار کاندیشنینگ (Conditioning) بهره ببرند.

امروز همراه با یکی از بدنسازان نامی استان اصفهان در خدمت شما هستیم که میتوان او را جزو دسته ی معدود افرادی قرار داد که در دوران استراحت خود نیز از شرایط فیزیکی ایده آلی بهره مند است. او همواره چه در فصل رقابت و چه در فصل استراحت به تمرینات پرفشار، سنگین، استقامتی و همراه با تعداد حرکات، ست ها و تکرارهای بالا میپردازد و یقینا یکی از دلایل فیزیک متناسب او همین تمریناتی است که هر روزه به انجام میرساند.

امیرحسین عباد بدنساز ۳۰ ساله ای که پیش از این در سال ۹۳ توانسته در رقابت های بادی کلاسیک استان اصفهان عنوان قهرمانی را بدست آورد جزو ورزشکارانی است که ظرفیت های خود را با رقابت در دو رشته ی دیگر (پرورش اندام و فیزیک) نیز به نمایش گذاشته است. او در سال ۹۵ توانست در رقابت های استانی عنوان قهرمانی پرورش اندام در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم را بدست آورد و یکسال بعد نیز در همین رقابت ها عنوان دوم این رشته را بدست آورد. همچنین این بدنساز در رقابت های کشوری جام کارگری نیز در رشته ی فیزیک به روی استیج رفته است و توانسته عنوان چهارم دسته قدی ۱۸۲+ را کسب کند. امروز شاهد یکی از مهم ترین روزهای تمرینی او در هفته (تمرینات پشت) هستیم و در ویدیویی که مشاهده میکنید نحوه ی اجرای حرکات و تکنیک های تمرینی وی را برای شما آماده کرده ایم.

برنامه ی تمرینات امروز امیرحسین عباد (تمرینات پشت) به شرح زیر میباشد:

#

حرکت

تعداد ست ها

تعداد تکرارها

۱

سوپرست

پول اور (با دمبل)

۳

۱۱

لت دست برعکس (دستگاه سیمکش)

۹

۲

سوپرست

روئینگ هالتر خم

۴

۱۱

تی بار (دستگاه) دست موازی

۱۱

۳

بارفیکس دست موازی

۳

۱۱

۴

ددلیفت (با هالتر)

۴

۸

۸

۱۰

۱۲

۵

فیله کمر (هایپراکستنشن)

۳

به میزان توان

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید