نتایج مسابقات پراگ پرو (۲۰۱۸) – قهرمانی رولی وینکلار

0
1471

 در تاریخ بیست و هشتم سپتامبر مسابقات پراگ پرو به انجام رسید و نتایج زیر حاصل شد.

در دسته ی آزاد رولی وینکلار که پیش از این توانسته بود در مستر المپیا ۲۰۱۸ مقام سوم را کسب کند، جایگاه قهرمانی را با اختلافی نسبتا زیاد نسبت به حریفان خود بدست آورد. در مکان دوم ناتان دی آشا ایستاد که در مستر المپیا عنوان هشتم را کسب کرده بود. بسیاری از طرفداران رولی وینکلار معتقدند که شرایط فیزیکی او در این مسابقات نسبت به مستر المپیا بهتر بوده و شاید اگر او با همین آمادگی در المپیا حاضر میشد میتوانست شانس کسب مقام دوم و یا حتی قهرمانی نیز باشد. اما در جایگاه سوم لوکاس اوسلادیل با یک بدن بسیار آماده نسبت به حریفان ایستاد لوکاس اوسلادیل که در کشور خود و در شهر خود (جمهوری جک، پراگ) به روی استیج رفته بود پیش از این توانسته بود در مستر المپیا ۲۰۱۸ مقام دوازدهم را کسب کند و همچنین نسبت به عملکردش در سال گذشته در مسابقات پراگ که در جایگاه پنجم ایستاده بود یک جهش دو پله ای داشت و امسال توانست مدال برنز این مسابقات را بدست آورد. با توجه به تصاویر مربوط به رقابت ها، شاید اگر اوسلادیل پیش از این از کارنامه ی موفق تری نسبت به ناتان دی آشا برخوردار بود میتوانست بجای او در جایگاه دوم قرار بگیرد زیرا همانگونه که در تصاویر مشاهده میکنید شرایط بدنی او بسیار ایده آل بوده و تنها نکته ی منفی او نسبت به ناتان دی آشا شکم برجسته ی وی است.

در دسته ی ۲۱۲ که پوند که ما از ایران یک نماینده در این دسته داشتیم، یک بدنساز اسپانیایی به نام آنجل کالدرون در مکان اول ایستاد و به ترتیب توماس تاباسیار و سمیر ترودی در مکان های دوم و سوم ایستادند. و اما وحید بهارلو که از ایران در این رقابت ها حاضر شده بود با وجود آمادگی بدنی بسیار بالا در کمال ناباوری با اختلافی ۱۸ امتیازی نسبت به کالدرون در جایگاه چهارم ایستاد. گفتنی است که آنجل کالدرون پیش از این در رقابت های حرفه ای پرتغال نیز حضور یافته بود و در آن رقابت ها با اختلافی زیاد در مقابل هادی چوپان شکست خورده بود و مقام سوم را کسب کرده بود اما در مسابقات پراگ و در شرایطی که شاید چند تن از حریفان او از آمادگی بیشتری نسبت به او برخوردار بودند (از جمله وحید بهارلو) در کمال ناباوری به مقام قهرمانی ۲۱۲ پوند دست یافت. مسابقات پراگ پرو چهارمین رقابت حرفه ای آنجل کالدرون بشمار میرود و این ورزشکار که از حمایت شرکت های بیگ نوتریشن و گوریلا بهره میبرد در رقابت های پیشین خود عناوین ششم، چهارم و سوم را کسب کرده بود.

و در رقابت های فیزیک مردان نیز آندره کموستاک که در کشور خود (جمهوری چک) به رقابت میپرداخت عنوان قهرمانی را با شکست حریفان بدست آورد. در خصوص رقابت های فیزیک میتوان با مروری بر تصایر رقابت ها با اطمینان گفت که قهرمانی شایسته ی این آندره کموستاک بود اما در خصوص رقابت های دسته ی آزاد و علی الخصوص ۲۱۲ پوند تردیدی جدی در خصوص رای داوران وجود دارد. با توجه به حضور رولی وینکلار در این رقابت ها (همچنین میهمانانی نظیر شان رودن، جی کاتلر، دوریان یتس و…) شاید کمتر بیننده ای در سراسر دنیا توجهی ویژه به رقابت های ۲۱۲ پوند داشته باشد اما کافیست با مروری بر تصاویر دریابیم که معیارهای داوران برای عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی در دسته ی ۲۱۲ و آزاد، مسائلی بجز شرایط فیزیکی میباشد. مطمئنا هیچ مخاطبی در خصوص قهرمانی رولی وینکلار در دسته ی آزاد تردیدی ندارد، با توجه به اینکه شرایط او نسبت به المپیا بهتر نیز شده است قهرمانی این دسته کاملا حق او بوده است اما در رابطه با جایگاه های نایب قهرمانی دسته ی آزاد و همچنین قهرمانی ۲۱۲ پوند تردید جدی وجود دارد.

در جدول زیر میتوانید جایگاه نفرات شرکت کننده در این رقابت ها و همچنین امتیازات نفرات برتر را ملاحظه کنید:

پراگ پرو (۲۰۱۸)

۲۸ سپتامبر

پراگ، جمهوری چک

پرورش اندام (دسته آزاد)

FitnessPersia.com

مقام

ورزشکار

کشور

امتیاز

۱

رولی وینکلار

هلند

۶

۲

ناتان دی آشا

انگلستان

۱۲

۳

لوکاس اوسلادیل

جمهوری چک

۱۸

۴

پاول بران

جمهوری چک

۲۴

۵

سامسون دائودا

انگلستان

۳۲

۶

جیمز هولینگشید

انگلستان

۳۴

۷

اسلاوج بدنار

جمهوری چک

۴۲

۸

ایگور ایلس

اسلواکی

۵۰

۹

مارک اولنیکزاک

لهستان

۵۲

۱۰

کریستین ولسکی

لهستان

۶۰

۱۱

مایکل کفالیانوس

یونان

۶۸

۱۲

کوین گربهارت

آلمان

۶۸

۱۳

داینیوس بارزینسکاس

لیتوانی

۷۸

۱۴

ویکتور ری

مکزیک

۸۴

 

پراگ پرو (۲۰۱۸)

۲۸ سپتامبر

پراگ، جمهوری چک

پرورش اندام (۲۱۲ پوند)

FitnessPersia.com

مقام

ورزشکار

کشور

امتیاز

۱

آنجل کالدرون

اسپانیا

۶

۲

توماس تاباسیار

اسلواکی

۱۲

۳

سمیر ترودی

سوئد

۱۸

۴

وحید بهارلو

ایران

۲۴

۵

وولتک کوریتنسکی

جمهوری چک

۳۰

۶

اولیور ادزیوسکی

سوئد

۷

ویکتور لوپز گارسیا

مکزیک

 

پراگ پرو (۲۰۱۸)

۲۸ سپتامبر

پراگ، جمهوری چک

فیزیک (مردان)

FitnessPersia.com

مقام

ورزشکار

کشور

امتیاز

۱

آندره کموستاک

جمهوری چک

۶

۲

میروسلاو جورسک

جمهوری چک

۱۲

۳

فیلیپ استفلوویچ

جمهوری چک

۱۸

۴

سند السند

کویت

۲۴

۵

لوکا بیولو

ایتالیا

۶

برایان برنز

آمریکا

۷

تاماس زرنخ

مجارستان

۸

میروسلاو پریبان

جمهوری چک

۹

فلوریان ولف

هلند

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید